چرا و چگونه سایت‌مان را با پروتکل HTTPS امن کنیم؟

https

گوگل از افزایش رتبه بندی سایت های امن HTTPS /SSL خبر داد و گفت که این کار از طریق اضافه کردن یک کلید ۲۰۴۸ بیتی توسط مالکان وب سایت ها امکان پذیر است.گوگل گفت این مسئله باعث خواهد شد که مقداری تاثیر مثبت در افزایش رتبه بندی این گونه سایت ها اعمال شود.

در حقیقت  اضافه کردن این کلید در سایت های HTTPS / SLL باعث تاثیر در الگوریتم رتبه بندی گوگل خواهد شد البته شایان ذکر است این تاثیر به اندازه محتوای خوب برای وب سایت نخواهد بود.

ما به عنوان یک شرکت برتر طراحی سایت ، می خواهیم دلیل و چگونگی ایمن سازی وب سایت تان را با پروتکل HTTPS توضیح دهیم.

HTTPS چیست؟

HTTP مخفف پروتکل انتقال متن فرامتنی است و پایه ارتباطات داده در اینترنت است. در حالی که HTTP نسخه اصلی است ، نسخه ایمن تری با نام پروتکل انتقال ابر متن (HTTPS) ایجاد شده است که داده های ارسالی بین مرورگر وب شما و وب سایت مورد نظر را از طریق رمزگذاری ایمن و ایمن نگه می دارد. در واقع https نسخه امن شده http عادی است.

سال گذشته Google تغییراتی را در مرورگر Chrome اعمال کرد که در آن هر وب سایتی که از HTTP استفاده می کند و کلمات عبور یا اطلاعات کارت بانکی را از کاربر دریافت می کند ، در نوار مرورگر قبل از آدرس وب به عنوان “امن نیست” علامت گذاری می کند. این تغییر در مرورگر وب Firefox در سال گذشته نیز اجرا شد.

چرا استفاده از HTTPS مهم است؟

دلایل زیادی برای مهم بودن استفاده از HTTPS وجود دارد:

امنیت

با استفاده از HTTPS انتقال اطلاعات بین مرورگر و وب سایت رمزگذاری می شود و اطلاعات در میان راه به سرقت نمی رود.

سئو

طبق اعلام رسمی گوگل ، وب سایت هایی که از پروتکل https  استفاده میکنند ، یک نمره مثبت در سئو هر چند ناچیز دریافت خواهند کرد.

افزایش اعتبار و اعتماد مشتریان

سایت‌هایی که از پروتکل امنیتی https استفاده می کنند ، کاربران با حس اعتماد بیشتری اطلاعات و داده های مورد نیاز را در آن وارد می نمایند. 

گواهینامه SSL با نشان قفل یا نوار سبز در نوار آدرس مرورگرها نمایش داده میشود که باعث حس اعتماد و امنیت بیشتر کاربران و در نتیجه افزایش موفقیت در کسب و کار  الکترونیکی خواهد شد.

چطور Https را در سایت وردپرسی فعال کنیم؟

  1. ابتدا یک گواهی ssl از خدمات دهندگان هاست و دامنه بخرید.
  2. سپس از آنها بخواهید که گواهی را روی هاستتان نصب کنند.
  3. افزونه really simple ssl را روی وردپرس نصب کنید.
  4. افزونه را فعال کنید و تمام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت شماره تماس

شماره همراه خود را بصورت کامل وارد نمایید

مثال : 09120000000

× واتس‌اپ